Folie grzewcze

Systemy grzewcze Heat Decor

Montaż folii grzewczych

Folie grzewcze stosowane są głównie do ogrzewania podłogowego i ściennego w domach jednorodzinnych, mieszkaniach, biurach, budynkach użyteczności publicznej czy halach magazynowych. Folie grzejne stosowane są również jako źródło ciepła w rozwiązaniach przemysłowych lub wielu innych indywidualnych projektach grzewczych, gdzie liczy się duża precyzja ogrzewania, szybkość nagrzewania, płaszczyzna grzewcza, elastyczność grzejnika i bezpieczeństwo użytkowania. Folia grzewcza jest podstawą zeroemisyjnego systemu grzewczego w nowoczesnych budynkach i starszych domach po termomodernizacji, którego koszt instalacji jest najniższy spośród alternatywnych rozwiązań.

Lepsza wydajność całej instalacji

Zasada działania folii grzewczej

Folia grzewcza to grzejnik elektryczny z węglową grzałką zawierającą grafit, która pod wpływem oporu elektrycznego wytwarza ciepło w postaci długiego promieniowania podczerwonego. Wytworzone ciepło z folii grzewczej w postaci podczerwieni ogrzewa przedmioty będące w zasięgu promieniowania.

W ogrzewaniu podłogowym pomieszczeń folia grzewcza nagrzewa podłogę, ściany, sufit wraz z innymi przedmiotami będącymi w zasięgu jej promieniowania, które następnie oddają ciepło swojemu otoczeniu. Emitowaną z folii grzewczej długą podczerwień porównać można do działania promieni słonecznych, które tak jak folia grzewcza ogrzewają ludzi i obiekty znajdujące się w zasięgu podczerwieni.

Folie grzewcze

Główne zalety folii grzewczych

Folia grzewcza to cienki i elastyczny grzejnik elektryczny na podczerwień występujący w różnych grubościach, szerokościach, mocach grzewczych i zastosowaniach. Głównym nośnikiem ciepła i podczerwieni w folii grzewczej jest mieszanka grafitu, której gęstość i proporcje nadają odpowiednią moc grzewczą. Folia grzewcza jest podstawą zeroemisyjnego systemu grzewczego w nowoczesnych budynkach i starszych domach po termomodernizacji, którego koszt instalacji jest najniższy spośród alternatywnych rozwiązań.

Możliwość formowania folii grzewczej w walec

Szeroka dostępność mocy grzewczej

Duża płaszczyzna grzewcza

Płaska powierzchnia

Cienki element grzewczy

Nasze usługi

Montaż folii grzewczej

Dzięki swojemu wszechstronnemu zastosowaniu folia grzewcza jest systemem grzewczym możliwym do zastosowania praktycznie w każdym obiekcie. Wachlarz jej zastosowań zwiększyły dodatkowo nowe folie grzewcze Heat Decor dedykowane pod wylewkę, pod deskę warstwową oraz folie grzewcze pod panele winylowe SPC.

W ogrzewaniu podłogowym pomieszczeń folia grzewcza nagrzewa podłogęścianysufit wraz z innymi przedmiotami będącymi w zasięgu jej promieniowania, które następnie oddają ciepło swojemu otoczeniu. Emitowaną z folii grzewczej długą podczerwień porównać można do działania promieni słonecznych, które tak jak folia grzewcza ogrzewają ludzi i obiekty znajdujące się w zasięgu podczerwieni.

 

Folie grzewcze

Ogrzewanie podłogowe folią

Nowe serie folii grzewczych umożliwiły ich swobodne stosowanie pod praktycznie każdym rodzajem paneli podłogowych, od paneli laminowanych po panele winylowe SPC. Łatwość montażu paneli w połączeniu z łatwością montażu folii grzewczych sprawia, że uzyskanie ciepłych podłóg podczas remontu czy budowy zajmuje niewiele czasu, oszczędza roboczogodziny i pozwala efektywniej planować prace.

Folie grzewcze

Folia grzewcza na podczerwień

Folia grzewcza to innowacyjny i zdumiewająco cienki a przy tym wytrzymały powierzchniowy grzejnik elektryczny na podczerwień instalowany jako ogrzewanie podłogowe, ścienne lub sufitowe. Matryca emitująca podczerwień składa się z materiału doskonale czarnego – z czystych cząsteczek węgla. Jest całkowicie odizolowana od otoczenia wielowarstwową wysokojakościową folią PET łączoną szczelnie laminexem. Te stabilne warunki pracy matrycy grzewczej dają jej żywotność ponad 50 lat, gwarantują działanie ze stałą sprawnością oraz klasę wodoszczelności IPX7.

Ogrzewanie lustra

Folia grzejna antypara

Ogrzewanie folią grzewcza pod lustrem dedykowane jest do szybkiego odparowania pary wodnej z powierzchni lustra. Instalację folii grzewczej wykonać możemy w łazience lub innych pomieszczeniach, gdzie planujemy montaż lustra. Przy dużych lustrach folia grzewcza może pełnić rolę grzejnika utrzymującego stale przyjemną temperaturę w pomieszczeniu.

Skontaktuj się z nami

Interesuje Cię montaż folii grzewczej?

Jesteśmy doświadczonymi specjalistami w zakresie montowania paneli słonecznych stawiającymi na nieustanny rozwój, profesjonalne podejście oraz krótki czas realizacji zleceń. Proponujemy montaż instalacji fotowoltaicznych dla osób prywatnych, przedsiębiorców i rolników z Olsztyna, Warszawy, a także innych miejscowości w północno-wschodniej Polsce. Fotowoltaika to inwestycja w przyszłość również dla Ciebie – serdecznie zapraszamy do kontaktu z Volton!